Systemy automatycznej kontroli nawożenia i klimatu w szklarniach


   W każdej nowoczesnej szklarni nie może zabraknąć komputera klimatycznego, który kontroluje panujące w niej warunki. My wykorzystujemy komputery Connext i Integro firmy Priva. Są to urządzenia wysoce niezawodne a sam program przez wiele lat jest udoskonalany. Jednostka centralna odbierając sygnały z różnych czujników kontroluje pracą wszystkich urządzeń podłączonych do komputera.

   Operator ma możliwość zmiany ustawień w programie i pełny podgląd mikroklimatu i nawożenia. Dzięki programowi Priva Office, komputer personalny może współpracować z komputerem klimatycznym. Taki PC stanowiący serwer zbiera informacje i zachowuje w swojej pamięci, dlatego z łatwością można prześledzić np. temperatury z ubiegłego roku w postaci wykresu.

    Serwer można łączyć w sieci z wieloma klientami. Stwarza to możliwość kontroli klimatu w szklarniach z różnych miejsc nawet bardzo odległych od komputera klimatycznego. Wykorzystując połączenia internetowe można łączyć się z komputerem Priva na przykład w celach serwisowych będąc w innym kraju.

komputer klimatyczny Connext

wykres w Priva Office

Priva Office

[Strona główna] [kontakt]

www.000webhost.com